ریاست باشگاه رئال مادرید در خصوص سوپرلیگ اروپا مدعی شد که این رقابت به زودی برگزار می شود و تیم‌ها نمی‌توانند به راحتی از این رقابت کنار بکشند.

 

فلورنتینو پرس در آخرین مصاحبه خود باز هم به دفاع از ایده «سوپرلیگ اروپا» پرداخت و مدعی شد هنوز تیم‌ها و اعضا درون این رقابت هستند و هیچ کس از حضور در سوپرلیگ انصراف نداده است و طبق قرارداد نمی‌توانند به راحتی این کار را انجام دهند.

پرس گفت: سوپرلیگ هنوز وجود دارد و اعضا هنوز در آن هستند. ما باید چندین هفته به خودمان وقت بدهیم تا تفکر کنیم زیرا با خشونت برخی افراد مواجه شدیم. افرادی که نمی‌خواهند سود خودشان را از دست بدهند و به همین دلیل با پروژه ما مخالفت می‌کنند.

وی ادامه داد: باشگاه‌ها قراردادی را امضا کردند و نمی‌توانند سوپرلیگ را ترک کنند. برخی از آنها گفتند به دلیل فشارهای خارجی سوپرلیگ را ترک می‌کنند ولی این پروژه یا پروژه‌ای شبیه به این قطعاً در آینده رخ خواهد داد و امیدوارم این اتفاق به زودی انجام شود.

ریاست باشگاه رئال مادرید اظهار داشت: هیچ کدام از اخبار منتشر شده درست نیست. بانک «جی پی مورگان» زمان درخواسته کرده تا فکر کند مثل 12 باشگاه دیگر. سوپرلیگ در زودترین حالت ممکن برگزار خواهد شد اما باید ابتدا در خصوص پروژه به مردم توضیح دهیم زیرا برخی هستند که به خاطر حفاظت از سود خودشان این پروژه را زیر سوال می‌برند.

وی ادامه داد: اول از همه ما به یک سیستم سخت‌گیر فیرپلی مالی و اقتصادی نیازمندیم که اجازه دهد همه به صورت برابر با هم رقابت کنند و این گونه نشود که یک باشگاه خودمختاری مثل الان یک اقتصاد ویژه داشته باشد. اگر میلیاردرها وارد این فضا شوند رقابت در فوتبال به شدت سخت خواهد شد به این دلیل ما نیاز داریم که بفهمیم پول هر کسی از کجا می‌آید و باید شفافیت مالی وجود داشته باشد.

پرس گفت: الان ما زمان داریم تا تلاش کنیم به مردم توضیح دهیم که چرا این پروژه یک رقابت بسته برای چند تیم مشخص نیست.ما نیاز داریم که بفهمیم این سودها از کجا به فوتبال واریز می شود و اسپانسرها دقیقا در کجا سرمایه گذاری می‌کنند.

ریاست باشگاه رئال مادرید تصریح کرد: لالیگا یک جلسه‌ای گرفته بدون حضور بارسلونا، اتلتیکو و رئال. بیشتر بودجه و پول رقابت اسپانیا از حضور این 3 تیم بدست می‌آید و این حقیقت ماجراست. حمله بردن به تیم‌هایی که باعث سود شما شده‌اند کار درستی نیست.

تگ های مرتبط:

اخبار ویژه