رئال مادرید با حذف لیورپول حریف چلسی شد

دیدارهای مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا با صعود تیم‌های رئال مادرید و منچسترسیتی در پایان دو بازی خارج از خانه خاتمه یافت.

پرونده مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، شب گذشته (چهارشنبه) با برگزاری دو بازی همزمان از ساعت 23:30 به وقت تهران بسته شد که در پایان آنها تیم‌های رئال مادرید و منچسترسیتی موفق به کسب جواز صعود به مرحله نیمه نهایی شدند.

در ورزشگاه آنفیلد، تیم فوتبال لیورپول میزبان رئال مادرید بود و با رضایت دادن به تساوی بدون گل به دلیل باخت 3 بر یک در بازی رفت از صعود به مرحله نیمه نهایی باز ماند. در این بازی مهاجمان لیورپول صاحب چند موقعیت خوب شدند که در نتیجه بی‌دقتی آنها به هدر رفت. به این ترتیب رئال مادرید برای اولین بار از آخرین قهرمانی‌اش در لیگ قهرمانان اروپا (فصل 18-2017) دوباره به مرحله نیمه نهایی این رقابت‌ها راه یافت. برای لیورپول اما امید برای کسب سهمیه حضور در لیگ قهرمانان فصل آینده با قهرمانی در این فصل از رقابت‌های اروپایی پایان یافت تا لیگ برتر انگلیس تنها شانس مردان کلوپ برای کسب سهمیه باشد.

اما در بازی همزمان در ورزشگاه وستفالن، تیم‌ دورتموند میزبان منچسترسیتی بود که این بازی با برتری 2 بر یک منچستری‌ها به پایان رسید. دورتموند با وجود امیدوار شدن به صعود پس از به ثمر رساندن گل نخست مسابقه در دقیقه 15 توسط بلینگام نتوانست از برتری خفیفش که حکم به صعود نماینده آلمان می‌د‌اد محافظت کند و دروازه‌اش در دقیقه 55 توسط ریاض محرز از روی نقطه پنالتی باز شد. در ادامه فیل فودن بازیکنی که در بازی رفت هم گل برتری سیتی را در واپسین دقایق زد، با شوتی از راه دور در دقیقه 75 گل دوم نماینده انگلیس را به ثمر رساند. به این ترتیب با تکرار نتیجه بازی رفت، منچسترسیتی در مجموع با برتری 4 بر 2 راهی مرحله نیمه نهایی شد.

در مرحله نیمه نهایی که بازی‌های آن از روز هفتم اردیبهشت آغاز می‌شود، منچسترسیتی در دور رفت میهمان پاری‌سن‌ژرمن است و رئال مادرید هم از چلسی پذیرایی خواهد کرد.

اخبار ویژه